Výtvarná fotografie

Výtvarná fotografie,

zejména ta černobílá je mým dávným koníčkem. Začal jsem fotografovat asi v 17 letech (kdo už si to má přesně pamatovat). Zprvu docela nekoncepčně, bez znalosti techniky focení a bezcílně. Později jsem přečetl nějaké knihy, získal jisté zkušenosti a fotil způsobem, kterému lidé jimž se mé (ostatně často opravdu blbé) fotky nelíbily a nechtěli mě urazit říkali umělecký. To mě štvalo a velkohubé označení "umělecká fotografie" mi zůstalo dodnes synonymem nepochopeného neumětelství.

Smysl to celé začalo mít až v Olomouci na civilní službě (u Hnutí DUHA), kdy jsem rok a půl navštěvoval ZUŠ na Nové ulici. Pod vedením skvělé fotografky a  výborné pedagožky pí. Mileny Valuškové jsem opustil některé své bludné názory a konečně se naučil kvalitně vyvolávat filmy. Rád dodnes poněkud přehnaně prohlašuji, že to byla v mém životě jediná škola, která pro mě měla skutečně praktický význam. Ten obor se jmenoval Výtvarná fotografie, což je ostatně výraz, který mi připadá přiměřený, protože konec konců výtvarné ambice jsem při focení měl.

Předkládám vám tedy určitý průřez mojí tvorbou od pozdních devadesátých let po současnost. Časem jistě přibudou (nebo ubudou) další cykly až je čas prověří. Posuzujte prosím smířlivě a pokud mi budete chtít něco slušného napsat, učiňte tak – budu rád.

e-mail: larva_grafik@volny.cz | tel.: 732 360 617 | skype: larva_grafik